Какво се случи: Оклахома триумфира насред препълнената “Оракъл Арена”, след като удари Голдън Стейт със 125:105 в лигата отвъд океана. Този успех прекъсна серията от четири поредни загуби на Тъндър в НБА.

И още: Оклахома остана без една от основните си фигури Кармело Антъни, който изкълчи десния си глезен още в началото на мача. Тъндър обаче изглеждаха уверени да спечелят за първи път в Оукланд от април 2013 г. и го направиха.

Най-добри: Пол Джордж навъртя 38 точки, 5 борби и 6 откраднати топки за Оклахома. Ръсел Уестбрук го допълни с 34, 9 борби и 9 асистенции. Джереми Грант отбеляза 16 точки.

Кевин Дюрант се разписа с 33 точки срещу бившия си отбор. Лидерът на Голдън Стейт Стеф Къри приключи с 21, 5 борби и 5 асистенции. Клей Томпсън остана с 12 точки.

Повратна точка: Три минути след началото на четвъртия период Дреймънд Грийн бе изгонен, след като получи второто си техническо нарушение заради реплики към съдиите. Гостите пък си бяха осигурили двуцифрен аванс още през първото полувреме и до края не оставиха шансове на Уориърс.

Какво предстои: На 8 февруари Оклахома гостува на Лейкърс, а Голдън Стейт приема Далас.