Какво се случи: Рилски спортист разгроми Левски Лукойл със 109:77 като гост в зала “Универсиада” в мач от Балканската лига.

За самоковци това е осми успех в турнира като те са втори във временното класиране, със само една загуба до момента. “Сините” са пети (4-4), а поражението им идва само 4 дни след като те спечелиха инфарктно срещу Рилецо със 73:72 за НБЛ като гости.

Повратна точка: Всичко се реши още преди почивката, когато самоковци наказваха с лекота всяка слабост на домакините. Момчетата на Людмил Хаджисотиров овладяха подкошието (18-11 борби) и вкараха 4/8 (50%) от тройката. Преднината на Рилецо след първите 20 минути бе 16 точки - 51:35.

През второто полувреме нещата съвсем заприличаха на погром - 67:43 и 24 точки разлика за Рилски след три поредни тройки - две на Шелдън Джетър и една на Дерек Райт. Последва и четвърта поред, този път на Дарин Иванов - 72:47.

8 минути преди края Мартин Маринов фаулира грубо Божидар Аврамов, който падна и удари коляното си. Гардът напусна накуцвайки и веднага потърси помощта на лекаря на отбора д-р Юлий Белев.

В крайна сметка самоковци продължиха рецитала си зад дъгата, приключвайки вторите 20 минути с 8 точни стрелби от тройката (б.а. - 5 през третата и 3 през последната четвърт) или общо 12.

Най-добри: Златин Георгиев отбеляза 21 точки за победителите плюс 7 борби. Шелдън Джетър отбеляза 19 и овладя 6 борби. Еван Раванел добави 16 точки. Дерек Райт завърши с 12.

Крис Минков бе най-резултатен за Левски Лукойл с 13 точки. Кийт Клентън се разписа с 12. Павлин Иванов и Николай Стоянов останаха с по 11 и 10 точки.

И още: Левски Лукойл игра без две основни фигури в своя отбор: Христо Николов и Станимир Маринов, които са болни. След като пропусна гостуването в Самоков в събота, в състава на “сините” се завърна капитанът Алекс Симеонов.

Какво предстои: На 6 февруари Левски Лукойл приема Тирана, който пък два дни по-късно гостува и на Рилски спортист в Самоков.