Какво се случи: Йордан Минчев и МЗТ Скопие допуснаха втора поредна загуба в Адриатическата лига. Тимът на българина отстъпи на Мега Лекс със 77:106 като гост в последен мач от 18 кръг в турнира. Македонският първенец вече има в актива си 3 успеха и 15 поражения, което го поставя на последното 12-то място във временното класиране.

Най-добри: 202-сантиметровото крило се включи от пейката за МЗТ Скопие и се представи добре за 10-те си минути в игра. Бившият баскетболист на Левски се разписа с 9 точки, 1 борба, 2 асистенции и 2 откраднати топки, като бе 3/4 при стрелбата си от далечно разстояние.

От неговите съотборници, познатият у нас от престоя си в Лукойл Академик Юре Лалич навъртя 14 точки плюс 7 борби.

Европейският шампион със Словения от шампионата в Турция през миналата година Влатко Чанчар бе над всички за сърбите с 22 точки и 5 борби.

Повратна точка: Победителят бе ясен още в края на първото полувреме. Мега Лекс си осигури аванс от 35 точки в 17-та минута за 58:23 и в оставащото време до финалната сирена просто трябваше да оформи крайния резултат.

Какво предстои: На 3 февруари МЗТ Скопие на Йордан Минчев приема Олимпия Любляна.