Какво се случи: Берое се върна на пътя на успеха в Адриатическата лига при жените. В общинската зала “Стара Загора” отборът на Таня Гатева се наложи над Монтана 2003 със 76:70 в българското дерби в турнира. Старозагорки вече имат баланс от 3-6, което им отрежда шесто място в Топ 8, докато селекцията на Стефан Михайлов е с 5 победи и 4 загуби и заема втора позиция.

Най-добри: Джордан Рейнолдс изнесе пореден силен двубой за Берое и остави срещу името си 20 точки, 5 асистенции и 8 откраднати топки. Тиара Банкс отбеляза 18, а с по 9 точки приключиха Бритни Райт и Габриела Николова.

Сара Бът бе най-резултатна за Монтана 2003 и остави срещу името си дабъл-дабъл от 18 точки и 16 борби. Цветомира Шаренкапова реализира 13, а Христина Иванова остана с 12 точки.

Повратна точка: След равностойни първи 10 минути, домакините дръпнаха със 7 точки за 41:34 след добра игра на Тиара Банкс и Джордан Рейнолдс. През второто полувреме Монтана 2003 се вдигна на щурм и намали до 4 точки, но Берое издържа.

И още: За втори път през последните пет дни старозагорки спечелиха срещу съперника си, след 82:76 в двубой от Първата шестица на женската А група при визитата си в Монтана.

Какво предстои: На 31 януари Монтана 2003 приема Будучност, а Берое гостува на Медвешчак.