Павел Маринов и Стяуа въобще не се шегуват този сезон в Румъния, а победите им вече са 11. Тази вечер българинът и тимът му удариха последния в класирането Политехника Яш с категоричното 94:69 като гости. С допуснатите едва 4 загуби дотук през 2017/2018, те се намират в Топ 3 на шампионата на северната ни съседка.

Един от капитаните на националния ни отбор изигра един от най-силните си мачове този сезон за Стяуа, като се превърна в топреализатор с 24 точки, които допълни с 3 борби, 6 асистенции и 1 открадната топка за 35 минути. При стрелбата си крилото бе 6/11 за две точки, 1/3 от тройката и 9/11 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Павел Маринов и компания владееха инициативата през по-голямата част от двубоя, като позволиха на съперника да им вземе само втория период с 20:15. Това обаче не оказа никакъв въздействие върху крайния резултат.

На 28 януари Стяуа на Павел Маринов приема Крайова.