В първия си мач от започналия вчера в Ботевград втори турнир от група А на Централноевропейската зона на Младежката Евролига за момчета до 14 години отборът на Балкан постигна категорична победа над чешкия Тайгърс Острава с 94:46.

Възпитаниците на Виктория Маринова водеха през цялата среща. В първата четвъртина авансът им бе 13 точки – 28:15, на полувремето резултатът бе 44:25 в тяхна полза, след третия период преднината им достигна до 33 точки - 68:35.

Най-резултатен за победителите бе Симеон Димитров с 28 точки. Александър Гавалюгов отбеляза 17 за по-малко от 12 минути на полето. Двама от Балкан бяха с дабъл-дабъл - Мартин Ковачев с 12 точки и 12 борби и Венцислав Иванов с 10 точки и 13 овладени топки.