Какво се случи: Армани Милано остави в миналото серията от четири последователни загуби в Евролигата и в 18-тия кръг на надпреварата прати в тежък нокдаун Уникаха. Краен резултат: 101:87, който остави тима от Малага с трето предно поражение.

Най-добри: Андрю Гадлок поведе победителите с 18 точки. Джордан Тиъдор добави дабъл-дабъл от 14 точки и 11 асистенции, Миндаугас Кузминскас се разписа със 17, а Владиммир Мицов остана с 16. От другата страна, 22 наниза Неманя Недович, който подаде и 6 асистенции, а Джеф Брукс и Джеймс Оугъстин отбелязаха съответно 19 и 12.

Повратна точка: Италианците на няколко пъти повеждаха с двуцифрен аванс в първото полувреме, преди Уникаха да възстанови позициите си и да поднесе обрат в третата част. Домакините от Милано, обаче, не позволиха съперникът да открадне щастливата развръзка и записаха четвъртия си успех срещу испански отбор в турнира за 2017/2018.