Какво се случи: Рилски спортист остава лидер в класирането на мъжкия ни елит. В своята “Арена Самоков” отборът на Людмил Хаджисотиров надви Берое с 96:88 в мач от 14 кръг в НБЛ Виваком. Самоковци имат баланс от 10-3 на върха, докато старозагорци са с актив от 5 успеха и 7 поражения и са шести.

Най-добри: Дерек Райт завърши с 23 точки и 7 асистенции за Рилски спортист. Мартин Маринов добави 21. Травис Тейлър оформи дабъл-дабъл от 18 точки и 15 борби. Йордан Бозов се включи от пейката с 14.

Майк Ди Нуно изнесе най-силният си двубой за Берое, като отбеляза 38 точки, гарнирани със 7 борби и 8 асистенции и бе 11/18 от тройката. Александър Янев остана с 20 и 6 борби.

Повратна точка: Рилски се изстреля напред с 15:10 чрез Дерек Райт, Златин Георгиев и Травис Тейлър, но Берое се върна и обърна до 25:21 чрез Майк Ди Нуно, Александър Янев и Станислав Цонков. Но не за дълго, тъй като след 10 минути игра резултатът бе равен за 27:27. Самоковци стартираха втората част със серия от 6-0 за 33:27, а чрез Дарин Иванов и Йордан Бозов дори стигнаха до преднина от 14 точки. До почивката Рилски си правеше каквото поиска, а кош на Мартин Маринов със сирената, фиксирал 53:39 бе резултат от това.

След паузата старозагорци направиха 10 безответни точки за 46:57, а Рилски спортист отвърна чрез Мартин Маринов и Еван Раванел за 67:46. Ди Нуно обаче продължи да тормози противника и в края на третата четвърт таблото светна при 60:74. През последната четвърт Берое не се предаде и след 11-та тройка на Ди Нуно се доближи на 87:90, но домакините издържаха и спечелиха.

Какво предстои: На 20 януари Рилски спортист гостува на Ямбол, а Берое приема Балкан.