Какво се случи: Академик претърпя втора поредна загуба в НБЛ в сегашния си състав след като отстъпи пред съименника си от Пловдив Академик Бултекс с 51:93 като домакин в Правец.

Най-добри: Най-резултатни за двата отбора станаха Александър Милов с 10 точки за “студентите” и Васил Бачев с 23 точки за пловдивчани. Никола Маравич добави 13 точки и 7 борби за Бултекс.

Повратна точка: Момчетата на Георги Давидов се държаха равностойно през първите 10 минути на двубоя - 18:14, но рухнаха във втория период и на полувремето гостите от Пловдив вече имаха комфортен аванс от 18 точки - 44:26.

Какво се случи: Следващата събота Академик София гостува на Спартак в зала “Балканстрой” в Плевен, а Академик Бултекс приема Черно море Тича в Пловдив. Преди това обаче “студентите” имат реванш срещу Балкан от 1/4-финалите в турнира за купата на България.