Какво се случи: Монтана 2003 стартира с победа участието си в Първата четворка на женската А група. В столичната зала “Триадица” отборът на Стефан Михайлов се наложи над Славия с 86:54 като гост в мач от 1 кръг във втория етап на шампионата при дамите.

Най-добри: Христина Иванова приключи с 30 точки за Монтана 2003, които допълни с 10 борби, за да оформи дабъл-дабъл. Даниела Петева и Цветомира Шаренкапова добавиха по 12.

Антония Филипова бе най-резултатна за Славия с 21 точки и 7 борби. Естер Мичева се отчете с 14 и 7 борби. Емилия Янчева остана с 10 точки и 8 борби.

Повратна точка: Гостенките излязоха напред в резултата още в края на първата четвърт, след като поведоха с 18:12 чрез Даниела Петева, Цветомира Шаренкапова и Димана Георгиева. В оставащото време до финалната сирена Монтана 2003 държеше инициативата, като през последната четвърт стигна до преднина от 33 точки.

Какво предстои: На 20 януари Монтана 2003 приема Берое, а Славия ще играе с Рилски спортист.