Какво се случи: Балкан постигна девета победа в НБЛ Виваком през 2017/2018. В своята “Арена Ботевград” отборът на Небойша Видич нямаше проблеми срещу Спартак Плевен след 106:76 в мач от 14 кръг в мъжкия ни елит. Ботевградчани имат и 3 загуби, като се намират на трето място в класирането, докато селекцията на Александър Дяковски е с баланс от 0-13, на дъното.

Най-добри: Игор Кесар поведе колоната на реализаторите за Балкан с 23 точки и 8 борби. Христо Захариев се завърна на паркета след като пропусна два мача заради контузия и наниза 18 плюс 8 борби. Павел Иванов отбеляза 14 точки. Дивон Уошингтън и Дейвид Хоутън финишираха съответно с по 12 и 10.

Константин Коев бе най-резултатен за Спартак Плевен с 21 точки и 8 борби. Герасим Николов се отчете със 17. Ивко Ивков реализира 15 точки. Уладзимир Крисевич остана с 14.

Повратна точка: Домакините не се забавиха и на бърза ръка навъртяха аванс от 12 точки чрез Дивон Уошингтън, Христо Захариев и Игор Кесар за 22:10. Спартак обаче намали до 15:22 в края на първата част чрез Герасим Николов и Уладзимир Крисевич. През втория период грешките на плевенчани бяха наказани, а ботевградчани дръпнаха с 15 точки чрез Венцислав Петков и Дейвид Хоутън. Спартак не се предаде и сведе пасива си до 9 точки чрез Константин Коев, но Дивон Уошингтън оформи 52:40 в полза на Балкан след 20 минути. След паузата Балкан направи серия от 10-0 и постепенно стигна до плюс 33 точки, а до края не изпусна инициативата за крайното 106:76.

И още: Дебют с екипа на Балкан направи новото попълнение Джордан Калахан, заменил Девин Брукс. Гардът остави срещу името си 3 точки и 1 асистенция за 17 минути.

Какво предстои: На 20 януари Балкан гостува на Берое, а Спартак Плевен приема Академик.