Какво се случи: Макаби изигра инфарктен мач, който бе на косъм да загуби, но с много хъс и характер все пак спечели. “Делфините” оцеляха срещу отдавна изгубилия шанс да продължи на 1/4-финал в Евролигата тим на Бамберг - 90:88 краен резултат в Тел Авив.

И още: За израелския гранд това бе първи успех в турнира от три седмици насам, с който звездите на Невен Спахия най-после сложиха край на серията от две поредни загуби - изненадващо у дома от Уникаха и като гости на Реал в Мадрид.

Най-добри: Майкъл Рол стана най-резултатен за Макаби с 23 точки, Джон Дибартоломеу отбеляза 14, Пиер Джаксън остана с 11, повечето от които в последната четвърт, когато домакините издрапаха до жадуваната победа.

За Бамберг бившият любимец на агитката на Макаби и шампион в Евролигата през 2014-та с израелците Рики Хикман също наниза 23. Даниел Хакет, който смени екипа на Армани с този на немския първенец постави на сметката си 12.

Повратна точка: Три минути преди сирената на редовното време Макаби изоставаше с 6 точки - 81:87, но Пиер Джаксън отказваше да се предаде. Тройка на гарда, плюс два пъти по два точно изпълнени наказателни удара дадоха криле на “делфините”.

Любопитно: Бамберг записа пета поредна загуба в надпреварата. Последната победа на германците датира от 14 декември миналата година срещу Олимпиакос у дома. Бамберг е в дъното на таблицата (6-11), докато Макаби пази ревниво безценното си осмо място (9-8), даващо право на участие в елиминациите.

Какво предстои: Следващата седмица Макаби гостува на втория във временното класиране на Евролигата - Олимпиакос в Пирея, а Бамберг приема Жалгирис.