Какво се случи: Хюстън спечели за втори пореден път в най-силното първенство в света – НБА, макар че не може да разчита на лидера си Джеймс Хардън. В своята “Тойота сентър” “ракетите” отказаха Портланд със 121:112.

Най-добри: Крис Пол вдъхнови Хюстън, като навъртя рекордните за себе си през сезона 37 точки, които допълни с 11 асистенции, 7 борби и 3 откраднати топки за 33 минути. При стрелбата си гардът бе 13/29 от игра и 8/8 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Ерик Гордън го допълни с 30 точки, по 13 отбелязаха Клинт Капела и Тайрик Блек.

Деймиън Лилард бе най-резултатен за Портланд с 29 точки и 8 асистенции. Си Джей Маккалъм се разписа с 24 и 6 борби. Евън Търнър остана с 18 точки.

Повратна точка: Трейл Блейзърс се вдигнаха на щурм и намалиха пасив от 14 точки до 3 през последната четвърт. Крис Пол обаче взе нещата в свои ръце и изведе Рокетс до трети успех в последните им пет мача в лигата без контузения Джеймс Хардън.

Какво предстои: На 12 януари Портланд гостува на Ню Орлиънс, а Хюстън ще излезе срещу Финикс.