Какво се случи: Портланд постави успешно начало на поредица от четири мача като гост в НБА. В “Чесапийк Енерджи Арена” Трейл Блейзърс шамаросаха Оклахома със 117:106, което им донесе трета поредна победа в лигата през този сезон.

Най-добри: Си Джей Маккалъм навъртя 27 точки и 7 асистенции за Портланд. Шабаз Нейпиър добави 21 и 5 борби. Юсуф Нуркич се отчете с 20 точки и 8 борби.

Пол Джордж и Ръсел Уестбрук бяха най-резултатни за Оклахома с по 22 точки, като вторият направи и 12 асистенции, за да оформи дабъл-дабъл. Кармело Антъни остана с 19 и 6 борби.

Повратна точка: Минута и половина преди края на третия период Тъндър се доближиха до съперника след 76:83 и тройка на Кармело Антъни. Трейл Блейзърс обаче отговориха със серия от 12-0, за да увеличат преднината си до 96:77 и до края не изпуснаха лидерството.

И още: Портланд спечели за четвърти път в последните си пет двубоя, въпреки че не може да разчита на звездата си Деймиън Лилард, който пропусна седми двубой заради контузия.

Какво предстои: След по-малко от 24 часа Портланд гостува на Хюстън, а Оклахома ще играе с Минесота.