Какво се случи: Левски Лукойл направи първа вярна стъпка към полуфиналите в турнира за Купата на България. В своята зала “Универсиада” момчетата на Тити Папазов отказаха Черно море Тича с 83:63 в първия мач от тази фаза на надпреварата, която от тази година е с нов формат.

Най-добри: Христо Николов завърши със 17 точки и 9 борби за Левски Лукойл. Павлин Иванов добави 14. Кийт Клентън реализира 12 точки и грабна 9 борби. Станимир Маринов наниза 10.

Цветослав Острев се представи силно за Черно море Тича и остави срещу името си 22 точки. Симеон Илиев остана с 11 и 5 борби.

Повратна точка: Опитният Христо Николов, навъртял за една четвърт 11 точки, изведе Левски Лукойл до 22:20, въпреки добрата игра на Симеон Илиев и Цветослав Острев за варненци. През втория период Черно море Тича увеличи оборотите и чрез Драган Тубак, Венелин Христов и Острев обърна до 39:34 на голямата почивка.

В началните минути на третия период отново Гларуса и Кийт Клентън бяха в центъра на събитията, а столичани изравниха за 43:43. Последваха няколко смени на водачеството, преди Павлин Иванов и Николай Стоянов да дадат глътка въздух на Левски Лукойл за 58:53. През последната четвърт домакините продължиха уверено и стигнаха до убедителното 83:63 чрез Алекс Симеонов и Павлин Иванов.

Какво предстои: Реваншът между Черно море Тича и Левски Лукойл ще бъде на 17 януари от 18.00 ч. в зала “Христо Борисов” във Варна. Победителят от тази двойка ще излезе на полуфиналите срещу по-добрия от Академик/Балкан.