Какво се случи: Берое стартира със загуба участието си във втората фаза на Адриатическата лига при жените. В общинската зала “Стара Загора” отборът на Таня Гатева падна от Целе със 60:67 в мач от Топ 8 на турнира. Старозагорки вече с баланс от 2-5, тъй като резултатите от първия етап се зачитат.

Най-добри: Тиара Банкс свърши доста работа за Берое и оформи дабъл-дабъл от 14 точки и 13 борби. Теодора Динева реализира 13. Бритни Райт и Джордан Рейнолдс отбелязаха по 10 точки.

Ива Слоншак също стигна до двойните показатели за Целе със 17 точки и 10 борби. Андреа Марич остана с 16 плюс 12 борби.

Повратна точка: През първото полувреме двата отбора си размениха по една четвърт, като на голямата почивка на таблото бе изписано 34:28 за домакините. След паузата обаче Целе заздрави защитата, като лимитира съперника си до едва 10 точки, отговаряйки с 16, за да стигне до равенство за 44:44. През последната четвърт Андреа Марич и Николина Делич изведоха гостенките до успеха.

Какво предстои: На 17 януари Берое гостува на Партизан.