Какво се случи: Ами, случи се съвсем очакваното. Балкан победи подмладения състав на Академик с 83:54 в първия от двата двубоя от четвъртфинала за Купата на България, която от сезон 2017/2018 е с чисто нов формат.

Най-добри: Игор Кесар поведе победителите с 18 точки,  с 12 приключи Радослав Кочев, а 11 добави Дейвид Хоутън. С 11 се отчете и Дивон Уошингтън, а Павел Иванов се прибра в съблекалнята с 10.

От другата страна, 17 точки за Александър Милов и дабъл-дабъл от 14 и 10 борби за Иван Алипиев.

Повратна точка: Интрига в срещата, всъщност, не липсваше. Поне във встъпителните 20 минути, когато макар че домакините от Правец губеха с 15:24, съумяха да удържат съседите си от Ботевград близо и до полувремето. Решаваща обаче се оказа третата част, когато младостта на селекцията на Георги Давидов бе прекършена за 22-9. Разликата набъбна драстично, времето пък течеше в полза на „зелените”, и така до последната сирена, дала 29-точков аванс за балканци преди реванша.

Какво предстои: Мач №2 между двата състава е на 17 януари, този път в „Арена Ботевград”.