Какво се случи: След успеха на мъжкия Рилски в Плевен  и дамската формация ще се върне у дома с такъв, но от Асеновград. Момичетата на Борислав Трифонов надвиха Асеновец 2005 с 58:53 като гости в последния мач от 10 кръг в регион Изток на шампионата при дамите. Самоковки приключват редовния сезон трети, с баланс от 4-4, докато последният им съперник финишира последен с 1 успеха и 7 поражения.

Най-добри: Моника-Лъки Радойкова и Християна Николова приключиха с по 12 точки за победителките. Радина Живачка добави 9 и 6 борби.

Петя Аргирова бе най-резултатна за Асеновец 2005 с 16 точки. Христина Гераскова остана с 15 и 16 борби.

Повратна точка: След като си размениха по една част през първото полувреме, гостенките все пак излязоха напред на голямата почивка с минималното 33:30. През третия период Рилски увеличи аванса си до 13 точки, което се оказа достатъчно за крайното 58:53.

Какво предстои: Рилски спортист ще играе квалификации за влизане в Първата четворка във втория полусезон, а Асеновец 2005 отива във Втората седмица.