Какво се случи: Реал Мадрид триумфира в 56-то издание на европейските си дуели с Макаби Тел Авив след 93:81 у дома. Испанският вицешампион вече има 10 успеха и 6 поражения, като заема четвърто място във временното класиране в Евролигата, а израелците са с баланс от 8-8 и са осми.

Най-добри: Фелипе Рейес завърши с 14 точки и 5 борби за Реал Мадрид. Факундо Кампацо добави 13. Лука Дончич се разписа с 11 точки.

Пиер Джаксън бе най-резултатен за Макаби Тел Авив с 29 точки и 6 борби. Артьом Парахуски остана с 16 и 8 борби.

Повратна точка: Домакините заздравиха защитата след почивката и направиха серия от 15-0, с което обърнаха до 67:54. Отборът на Пабло Ласо лимитира Макаби до 10 точки през третия период, отговаряйки с 27 и в крайна сметка победи за пети пореден път в Евролигата.

Какво предстои: На 12 януари Реал Мадрид гостува на Химки, а ден по-рано Макаби Тел Авив ще играе с Брозе Бамберг у дома.