Какво се случи: Химки постигна важна победа като гост в Евролигата. Тимът на Йоргос Барцокас се наложи над Брозе Бамберг със 74:70 на немска земя, в двубой от 16 кръг в турнира на богатите. Руснаците имат в актива си 9 успеха и 7 поражения, а германците са с баланс от 6-10.

Най-добри: Алексей Швед остави срещу името си 28 точки за Химки плюс 6 асистенции. Малкълм Томас добави 16 и 7 борби. Тайлър Хънекът завърши с 10 точки и 5 борби.

Дорел Райт бе най-резултатен за Брозе Бамберг с 20 точки. Даниел Хакет остана с 12 и 6 асистенции.

Повратна точка: Химки стартира последната четвърт с аванс от 8 точки, но домакините се докопаха до равенство за 69:69 чрез Рики Хикман. Андрей Зубков и Тайлър Хънекът обаче дадоха глътка въздух на руснаците за 73:69. В оставащите три минути на двубоя последваха доста пропуски от страна и на двата отбора, а финалната сирена прозвуча при 74:70 за гостите.

Какво предстои: На 12 януари Химки приема Реал Мадрид, а ден по-рано Брозе Бамберг гостува на Макаби Тел Авив.