Какво се случи: Олимпиакос отново дели първото място в Евролигата с ЦСКА Москва. В Пирея гръцкият гранд помрачи дебюта на Миндаугас Кузминскас за Армани Милано след 87:80 в двубой от 16 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент. Тимът от южната ни съседка е с баланс от 12-4, докато италианците са на дъното с 4 успеха и 12 поражения.

Най-добри: Кайл Уитлър и Костас Папаниколау реализираха по 15 точки за победителите. Василис Спанулис завърши с 14 и 7 асистенции. Янис Папапетру се отчете с 11 точки и 5 борби.

Андрю Гадлок бе най-резултатен за Армани Милано с 20 точки. В първия си мач Миндаугас Кузминскас остави срещу името си 12 точки, борба, асистенция и открадната топка за 24 минути на паркета.

Повратна точка: 1.48 мин. преди финалната сирена тройка на Андрю Гадлок даде надежди на домакините за 69:77. Хладнокръвието на Олимпиакос и точният мерник на Костас Папаниколау решиха всичко минута по-късно, когато авансът на гостите стана 11 точки.

Какво предстои: На 11 януари Армани Милано приема ЦСКА Москва, а ден по-късно Олимпиакос гостува на Баскония.