Какво се случи: Големият Грег Попович постави името си сред петимата най-успешни треньори в НБА. Специалистът достигна до победа №1176 в кариерата си, изпреварвайки своя приятел Джордж Карл след като “шпорите” се наложиха над Ню Йорк със 100:91 като гости.

И още: Извелият Сан Антонио до шампионски титли в НБА Грег Попович може да атакува четвъртото място сред петимата треньори с най-много победи в лигата, като то се заема от легендата Пат Райли с 1210 успеха. Лидер в класацията е Дон Нелсън с общо 1335 триумфа в най-силното първенство в света.

Най-добри: Ламаркъс Олдридж завърши с 29 точки и 6 борби за Сан Антонио. Кауай Ленърд добави 25 и 8 борби. Ману Джинобили се отчете с 12 точки, но напусна залата повече от разочарован след като не зачетоха негова тройка в края на третата четвърт.

Майкъл Бийзли бе най-резултатен за Ню Йорк с 18 точки и 9 борби. С по 13 останаха Кристапс Порзингис, Ланс Томас и Кортни Лий.

Какво предстои: След по-малко от 24 часа Сан Антонио гостува на Филаделфия, а Ню Йорк ще играе срещу Вашингтон.