Какво се случи: Рилски спортист изкова победа №8 след крайното 97:89 като домакин на Академик Бултекс 99 в последния двубой от Националната баскетболна лига за календарната 2017 г.

Най-добри: Еван Раванел бе над всички с 29 точки. Дерик Райт оформи дабъл-дабъл от 20 точки и 11 асистенции за победителите. Капитанът Йордан Бозов пък вкара 17, а с 16 остана Мартин Маринов.

За гостите от Пловдив Васил Бачев наниза 19 точки, с 18 го последва Мартин Дурчев, 17 отбеляза Седрик Боуен, който овладя и 10 борби, а с 13 и 12 завършиха съответно Адриан Секулов и Айзея Юмипиг.

Повратна точка: Рилецо взе крехък аванс от 52:48 на полувремето, но израенените сили не позволиха нито самоковци, нито пловдивчани да се откъснат. Статуквото се запази и след завръщане от съблекалните, а 5:22 минути преди заключителната сирена, мачът започна отначало при 83:83. И нататък двата състава продължиха да си разменят кош за кош, оставяйки развоят да бъде решен в последните 60 секунди, когато домакините съумяха да поведат с 8 точки.

Какво предстои: Новата година за Рилецо ще започне с гостуване в Плевен на Спартак на 6 януари, когато Академик ще приеме Балкан край тепетата.