Какво се случи: Анадолу Ефес строши каръка в Евролигата през последните седмици. В своята зала “Синан Ердем” отборът на Ергин Атаман се наложи над Брозе Бамберг с 69:58 в мач от 15 кръг в турнира на богатите. Ефес вече има в актива си 4 успеха и 11 поражения, докато германците са с баланс от 6-9.

Най-добри: Дерик Браун завърши с 21 точки за победителите. Ерик Маккалъм добави 19. Крунослав Симон се отчете с 11 точки и 7 борби. Брайънт Дънстън приключи с дабъл-дабъл – 10 и 13 борби.

Рики Хикман единствен постави двуцифрен точков актив срещу името си от Брозе Бамберг с 10 и 4 борби.

Повратна точка: Домакините овладяха инициативата в началото на последната четвърт, след като направиха серия от 13-0. Брозе Бамберг пък така и не намери отговор на агресивната игра на съперника си в заключителната четвърт, в която отбеляза едва 10 точки срещу 25 за Ефес.

Какво предстои: На 4 януари 2018 г. Анадолу Ефес гостува на Панатинайкос, а ден по-късно Брозе Бамберг приема Химки.