Какво се случи: Уникаха Малага спечели четвърти пореден мач в Евролигата след като помрачи новогодишното настроение на Макаби, триумфирайки с 89:78 в Тел Авив. Испанците са в силна серия и няма и помен от кризата, в която бяха до преди месец (5 поредни загуби в надпреварата - б.р.)

И още: Това бе 15-та загуба за Макаби и едва третата у дома от началото на сезона в турнира. "Делфините" са осми във временното класиране с 8 успеха и 7 поражения, но играят непостоянно и редуват силни със слаби изяви. Уникаха е на десета позиция с показатели 7-8.

Най-резултатни: Сръбският гард Неманя Недович създаде най-големи главоболия на домакините като отбеляза 20 точки в "Менора Мивтачим" арена. Юношата на Цървена звезда бе 4/7 от тройката, а освен това направи и 6 асистенции. Американецът Джеф Брукс добави 18 точки и 7 борби.

За Макаби 211-сантиметровата белоруска стена Артьом Парахуски вкара 15 точки и овладя 7 топки в подкошието. С една повече от него се разписа американският гард Норис Коул.

Какво предстои: За Макаби предстои наистина голямо изпитание - гостуване на Реал Мадрид, който в четвъртък вечер стори нещо, което се е оказвало по силите на малцина - да победи настоящия шампион в Евролигата Фнербахче, при това, като гост.

Израелците гостуват в испанската столица на 5 февруари. Ден по-рано, в Малага, Уникаха приема Валенсия в иберийския сблъсък на кръга.