Какво се случи: Берое спечели за шести път в женската А група през този сезон. В зала “Христо Борисов” участникът в Адриатическата лига мина през Черно море Одесос със 117:59 като гост в мач от 9 кръг в регион Изток на шампионата при дамите. Старозагорки имат в актива си и 1 загуба, което ги поставя на второ място в класирането, докато варненки са четвърти, с баланс от 1-7.

Най-добри: Петя Бояджиева завърши с 31 точки и 9 борби за Берое. Габриела Николова добави 21 и 6 борби. Теодора Динева се разписа с 19 точки и 5 борби.

Юлияна Вълчева бе много полезна за Черно море Одесос и оформи дабъл-дабъл от 27 точки и 13 борби. Адриана Балтанова остана с 10.

Повратна точка: Гостенките си осигуриха двуцифрена преднина още в края на първата част след 30:16, а до голямата почивка увеличиха преднината си до 22 точки за 55:33 и до финалната сирена не оставиха съмнение кой ще е крайният победител.

Какво предстои: Това бе последният двубой за двата отбора от първата фаза на женската А група.