Какво се случи: Славия остава на второ място в класирането на регион Запад, в женската А група. В зала “Румен Пейчев” отборът на Силвия Пеева се наложи над Шампион 2006 с 69:50 като гост в мач от 9 кръг в шампионата при дамите. Славия вече има в актива си 7 успеха и 2 поражения, докато тимът на Лъчезар Коцев е трети с баланс от 4-5.

Най-добри: Eстер Мичева отново поведе реализаторската листа за Славия с дабъл-дабъл от 18 точки и 20 борби. Стефка Николова добави 15. Кристина Манолова реализира 12 точки.

С по 13 точки за Шампион 2006 приключиха Деница Петрова, Цветелина Димитрова и Елена Димова, като последните две овладяха общо 23 борби.

Повратна точка: Домакините стартираха по-добре и в края на първата част поведоха с 22:18, но в останалите 30 минути играта им не се получаваше и отстъпиха инициативата на своя съперник, който спечели за втори пореден път в женския ни шампионат.

Какво предстои: До края на първия етап на първенството при жените Славия има да изиграе още един двубой срещу Септември 97, а на 5 януари 2018 г. Шампион 2006 гостува на последния.