Какво се случи: Славия се върна на победния път в регион Запад на женската А група. В зала “Триадица” селекцията на Силвия Пеева се наложи над Левски с 59:41 в изтеглен мач от 10 кръг в шампионата при дамите. Славия вече има в актива си 6 успеха и 2 поражения, което й отрежда второ място във временното класиране, докато “сините” са пети с баланс от 2-7.

Най-добри: Eстер Мичева завърши с 13 точки и 9 борби за Славия. Кристина Манолова добави 12. Анна Петкова наниза 11 точки. Антония Филипова оформи дабъл-дабъл от 10 точки и 14 борби.

Валерия Маринова бе най-резултатна за Левски с 12 точки. Деляна Кадиева остана с 10 и 7 борби.

Повратна точка: Славия започна силно и в края на първата част поведе с 20:8, като на голямата почивка вече имаше аванс от 18 точки. След паузата гостенките опитаха да се върнат, но момичетата на Силвия Пеева не изпуснаха лидерството.

Какво предстои: На 20 декември Славия гостува на Шампион 2006, а ден по-късно Левски приема НСА.