Какво се случи: Всяко хубаво нещо си има начало и край. За Рилски то започна на 28 октомври и продължи до 16 декември.

През това време самоковци спечелиха 5 поредни мача, преди серията им да приключи със загуба от Лукойл Академик с 93:76 тази вечер у дома.

Преди днес, баскетболистите на Рилецо бяха позабравили усещането да сбъркаш, което не бяха усещали от 21 октомври срещу Академик Бултекс.

За Академик успехът е седми поред, а единственото поражение за тима у нас си остава това от Балкан на 14 октомври в Ботевград.

Най-добри: Христо Николов бе над всички за Лукойл днес, като се разписа с 18 точки, но бе заменен в 37-ма минута от младока Цветомир Чернокожев. Най-красивото изпълнение на Гларуса в мача - чадър срещу Маринчешки, пък бе отсъдено като нарушение на съдията Мартин Хорозов

Павлин Иванов се отчете с 15 за победителите. Джъстин Нокс се отчете с 13 точки. Далтън Пепър отбеляза 12, а Георги Давидов пусна в игра и друг от младите си играчи – Красимир Димитров.

Дерек Райт бе най-резултатен за Рилски спортист със 17 точки. Травис Тейлър реализира 14. Йордан Бозов остана с 10 точки и 5 борби.

И още: След 10 минути игра в Самоков, шампионите водеха с 27:18. Без напрежение, с много комбинативни действия в нападение и с добър процент от тройката, благодарение на Далтън Пепър (2 тройки), момчетата на Георги Давидов диктуваха събитията на терена.

Голямата почивка дойде при резултат 57:45 в полза на “студентите” и след тройка на Павлин Иванов със сирената, от 0 градуса. Стрелбата отдалеч на Лукойл вървеше като по конец - 7/12 (58.3%) след като Христо Николов (1/1), Джъстин Уеър (1/3), Далтън Пепър (2/3) и Павлин Иванов (2/3) бяха точни зад дъгата.

Дъждът от тройки продължи и в третия период, този път топката летеше като намазана с мед от ръцете на капитана Асен Великов и Павлин Иванов. Пепър и Гларуса бяха отново лидери по ефективност, а преднината на гостите стигна 20 точки.

Любопитно: Срещата бе трета поредна в НБЛ и общо четвърта за Давидов като старши-треньор на Лукойл. Той пък се изправи за първи път като съперник в новата си роля срещу бившия си съотборник в ЦСКА и настоящ наставник на Рилецо Людмил Хаджисотиров. Божидар Аврамов прекара почти цялото време от двубоя на пейката, заради разтежение.