Какво се случи: Хюстън продължава четвъртата най-дълга победна серия в клубната си история с 12-ти пореден триумф, този път със 124:109 срещу Сан Антонио Спърс.

Най-добри: Крис Пол и Джеймс Хардън си поделиха отговорността да изведат своите до щастлива развръзка и трети успех в последните 12 сблъсъка със селекцията на Грег Попович. И двамата нанизаха по 28 точки.

За „шпорите“ с 16 и 6 борби отговори Ламаркъс Олдридж. След като пропусна 27 двубоя, във втория си мач от началото на сезона вече възстановеният Кауай Ленърд отбеляза 12, а с 13 остана Пати Милс.

Повратна точка: Преднина при 31:16 вдигна самочувствието на Рокетс, които до полувремето вече водеха с 60:43. В крайна сметка, Спърс допуснаха съперникът да отбележи цели 124 точки, което „подобри“ клубния антирекорд от 8 март 2013, когато Сан Антонио загуби от Портланд със 106:136.

И още: Най-дългата победна серия на „ракетите“ датира от сезон 2007-2008, когато поредните успехи са точно 22.