Какво се случи: Брозе спази традицията да печели домакинските си двубои в Евролигата срещу Олимпиакос. Германците се наложиха и днес, макар и трудно, за крайното 67:65 срещу гърците, които въпреки поражението остават начело на временното класиране заедно с ЦСКА Москва.

Най-добри: Доръл Райт наниза 20 точки за победителите, следван от Оугъстин Ръбит с 15, Даниел Хакет с 13 и Рики Хикман с 11. Йоргос Принтезис и Василис Спанулис бяха най-резултатни за Олимпиакос със съответно 12 и 11.

Повратна точка: В началото на четвъртата част германският първенец изоставаше с двуцифрена разлика, но точно 5 минути бяха достатъчни, за да бъде стопена преднината на тима от Пирея на едва 3 точки. И останалото бе въпрос на характер.

Какво предстои: В следващия 13 кръг Брозе гостува на Жалгирис, а Олимпиакос приема ЦСКА Москва.