Какво се случи: Левски спечели за трети път в Балканската лига през 2017/2018. В комплекс “Сила” отборът на Константин Папазов надви Академик Бултекс 99 с 69:67 като гост в мач от 7 кръг в турнира. Столичани имат на сметката си и 3 загуби, което им отрежда трето място в класирането, докато пловдивчани се четвърти с баланс от 2-4.

Най-добри: Никола Маравич бе много полезен и оформи дабъл-дабъл за Левски с 16 точки и 12 борби. Станимир Маринов добави 15. Иван Алипиев се отчете с 13 точки и 6 борби. Алекс Симеонов отбеляза 12 плюс 7 борби.

Шакир Смит бе най-резултатен за Академик Бултекс 99 с 20 точки. Мартин Дурчев реализира 12 и 6 асистенции. Мануел Джонсън остана с 10 точки.

Повратна точка: През по-голямата част от първото полувреме “сините” държаха нещата под контрол и чрез Иван Алипиев, Станимир Маринов и Алекс Симеонов излязоха напред с 37:21. След паузата Левски увеличи аванса си до 21 точки, но пловдивчани се вдигнаха и намалиха до 41:46 чрез Мартин Дурчев, Станислав Ваклинов и Шакир Смит. Никола Маравич обаче даде миг спокойствие за столичани с 51:43 след 30 минути.

През последната четвърт под краката на играчите на Папазов започна да пари след три тройки на Мартин Дурчев, Шакир Смит и Васил Бачев, а Академик Бултекс 99 обърна до 54:53. Отговорът на гостите не закъсня, а Веселин Веселинов и Станимир Маринов върнаха водачеството на Левски за 61:58. 59 секунди преди края на таблото бе изписано равенство – 64:64, а след това последва пробив на Станимир Маринов, завършен успешно от национала за 66:64. Станислав Ваклинов вкара веднъж от линията, както и Деян Карамфилов, а 21 секунди преди сирената Левски водеше с 67:65. Шакир Смит отбеляза за 67:67. Опитният Веселинов се нагърби с отговорността и донесе успеха на столичани в последната секунда с 69:67.

Какво предстои: Това бе последен двубой за двата отбора в Балканската лига през 2017 г. На 16 януари 2018 г. Академик Бултекс 99 гостува на Тирана, а Левски приема Рилски спортист.