Какво се случи: Кливланд надви Атланта със 123:114 като домакин и стигна до 15-ата си победа в последните 16 мача в НБА. Леброн Джеймс изравни най-доброто си постижение по асистенции в кариерата в двубой, в който той не допусна почти никакви грешки. Публиката го изпрати с бурни овации и ставане на крака 2:34 минути преди сирената, когато Краля бе сменен.

Най-добри: Леброн Джеймс винаги е предоставял доказателства с играта си, че е е просто консуматор и реализатор, а човек, който влага усилия за отбора. Направи го и срещу Хоукс с 25 точки, 17 асистенции и 7 борби.

Кевин Лав записа дабъл-дабъл от 17 точки и 12 овладени под коша топки. Ториън Принс стана най-резултатен за "ястребите" с 24 точки, а гардът на националния тим на Германия Денис Шрьодер добави още 14 точки с 5 завършващи подавания.

И още: Кливланд регистрира 20 тройки - отборен рекорд този сезон като 9 от тях бяха отбелязани през първата четвърт. Другият рекорд на "кавалерите" бе по направени асистенции - 35 - най-много от началото на настоящия шампионат отвъд океана. Кавс бяха без Дуейн Уейд, който пропусна срещата заради възпалено ляво коляно. Този сезон той постига средно по 11,6 точки на мач, с 46% успеваемост в стрелбата.