Какво се случи: Монтана 2003 продължава без загуба в регион Запад на женската А група. Селекцията на Стефан Михайлов нямаше проблеми срещу Славия след 95:66 като гост в мач от 7 кръг на шампионата при дамите. Вицешампионките са с баланс от 7-0 и са на върха във временното класиране, докато столичанки имат 5 победи и 2 загуби.

Най-добри: Христина Иванова поведе реализаторската листа на Монтана 2003 с 22 точки. С по 13 се отчетоха Димана Георгиева, Виктория Стойчева и Даниела Петева, като първата и последната овладяха съответно по 10 и 11 борби. Радостина Димитрова отбеляза 10 точки.

Естер Мичева бе най-резултатна за Славия с 21 точки и 9 борби. Антония Филипова реализира 16. Стефка Николова остана с 10 точки, 5 борби и 5 асистенции.

Повратна точка: След равностойното начало, Монтана 2003 си осигури двуцифрен аванс още в края на първата част за 25:14 чрез Виктория Стойчева, Даниела Петева и Радостина Димитрова. През втория период и Христина Иванова се разигра, а гостенките увеличиха преднината си до 18 точки за 54:36. През второто полувреме Монтана 2003 не изпусна инициативата и в крайна сметка спечели с 95:66.

Какво предстои: На 16 декември Монтана 2003 гостува на Левски, а ден по-рано Славия приема Септември 97.