Какво се случи: Химки отиде до Милано без контузения Стефан Маркович и без отсъстващия Томас Робинсън, но имаше нужда само от Алексей Швед. Реализатор №1 на Евробаскет 2017 изведе руснаците до седми успех в Евролигата след 77:71 над Армани като гости в мач от 11 кръг на редовния сезон.

Най-добри: Бившият гард на Минесота в НБА Алексей Швед избухна с рекордните за себе си в Евролигата 29 точки за Химки. 28-годишният баскетболист бе 6/7 от средно разстояние, 5/10 зад дъгата и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари, които гарнира с 2 борби, 4 асистенции и 2 откраднати топки за 33 минути.

Андрей Зубков добави 15, а Чарлс Дженкинс реализира 10 точки за победителите.

Къртис Джерълс бе най-резултатен за Армани Милано със 17 точки. Джордан Тийдър остана с 14 и 8 асистенции.

Повратна точка: Три минути преди края Армани намали пасива си до 65:66, но точно тогава мерникът на домакините започна да става все по-неточен за разлика от този на Алексей Швед, който донесе успеха на Химки.

Какво предстои: На 14 декември Химки гостува на Уникаха Малага, а ден по-късно Армани Милано ще се изправи срещу Панатинайкос в Атина.