Какво се случи: Рилски спортист постигна пета поредна победа в Балканската лига и четвърта като гост през този сезон. В Призрен селекцията на Людмил Хаджисотиров мина като на парад през Башкими със 105:69 в отложен мач от 1 кръг на турнира. Самоковци продължават без загуба в надпреварата и вече са лидери, докато косоварите са с баланс от 2-3, което им отрежда пета позиция.

Най-добри: Eван Равънел се отчете с 19 точки и 5 борби за Рилски спортист. Травис Тейлър реализира 15 и 5 борби. Дерек Райт завърши с 14 и 7 асистенции. Мартин Маринов наниза 13 точки плюс 5 асистенции.

Джамир Хана бе много полезен за Башкими с дабъл-дабъл от 20 точки и 15 борби. Дейшон Найт остана със 17.

Повратна точка: Рилски не се забави и навъртя аванс от 31 точки още през първото полувреме след силна игра на Мартин Маринов, Еван Равънел и Дерек Райт. След паузата наказателната акция на бронзовия медалист в НБЛ Виваком от миналия сезон продължи, като те дори увеличиха преднината си до 46 точки, което се оказа достатъчно за крайното 105:69.

Какво предстои: На 12 декември Рилски спортист приема Блокотехна, който е втори с баланс от 4-1.