Борислава Христова и Вашингтон Стейт прекъснаха серията си от четири поредни победи в колежанското първенство на САЩ. Българката и отборът й претърпяха поражение от Гонзага с 56:63 у дома. Вашингтон Стейт пък е с баланс от 5-5 през 2017/2018.

Варненката единствена достигна до двуцифрен актив в двубоя за Вашингтон Стейт, като се отчете с 13 точки и 8 борби за 27 минути на паркета. При стрелбата си от игра 181-сантиметровият гард бе 5/14, включително 1/5 от тройката и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От нейните съотборнички Мария Костуркова завърши с 9 точки, 7 борби и 2 асистенции за 23 минути. При стрелбата си тя бе 4/8 от средно разстояние и 1/2 от фаула.

Вашингтон Стейт доминираше под двата коша, като приключи с 45 срещу 40 борби за съперника. Гостенките обаче показаха по-точен мерник в стрелбата от игра – 45% срещу 28% за Кугърс.

На 18 декември на Борислава Христова и Вашингтон Стейт предстои мач с Бойзи Стейт.