Какво се случи: НСА изкова втори успех в женската А група през този сезон. В зала “Триадица” отборът на Цанко Цанков се наложи над Септември 97 със 77:56 като гост в първи мач от 7 кръг в шампионата при дамите. НСА има на сметката си и 5 загуби, като заема четвърто място в класирането на регион Запад, докато Септември 97 е на дъното с баланс от 1-6.

Най-добри: Опитната Зорница Найденова, преминала през отбори като Берое, Нефтохимик 2010 и Славия, даде тон на победителките с дабъл-дабъл от 23 точки и 10 асистенции. Мария Светославова и Петя Серафимова пък добавиха по 20.

Валентина Веселинова бе най-резултатна за Септември 97 с 19 точки и 9 борби. Михаела Петрова се разписа с 14.

Повратна точка: НСА си осигури двуцифрен аванс още през първото полувреме след като Зорница Найденова и Мария Светославова се разиграха, а след паузата той стигна до 36 точки. Все пак Септември 97 успя да го намали, но нищо повече.

Какво предстои: На 16 декември НСА приема Шампион 2006, а ден по-рано Септември 97 гостува на Славия.