Какво се случи: Пред погледа на легендата Скоти Пипън Леброн Джеймс и Кливланд увеличиха серията си от победи в НБА на 12 поред. В “Юнайтед сентър” “кавалерите” минаха през Чикаго със 113:91. Кавалиърс изравниха най-дългата си подобна серия от успехи в лигата от 2014/2015.

Най-добри: Кевин Лав и Дуейн Уейд се разписаха с по 24 точки за Кливланд, като първият овладя и 13 борби. Леброн Джеймс се отчете с 23, 7 борби и 6 асистенции. Джеф Грийн завърши с 14 точки и 8 борби.

Крис Дън бе най-резултатен за Чикаго с 15 точки и 6 борби. С по 14 останаха Рубин Лопес и Джъстин Холидей.

Повратна точка: В края на първата и началото на втората четвърт Кливланд направи серия от 13-0, дело на Леброн Джеймс и Дуейн Уейд, за да поведе с 61:45 на голямата почивка и до края не изпусна лидерството.

И още: Напусналият преди две седмици Дерик Роуз се завърна в лагера на Кливланд. Той ще продължи да се лекува след като през последните месеци имаше проблеми с изкълчен ляв глезен.