Какво се случи: Левски спечели за втори път в женската А група през 2017/2018. В зала “Румен Пейчев” отборът на Калина Попянкова се наложи над Септември 97 с 64:56 в последен мач от 6 кръг в женското ни първенство. “Сините” имат на сметката си и 4 загуби, но са четвърти в регион Запад, а селекцията на Борислава Мандур е с баланс от 1-5 и се намира на пета позиция.

Най-добри: Валерия Маринова се представи силно за Левски и поведе колоната на реализаторите с 20 точки. Деляна Кадиева добави 17 и 6 борби. Анна Стоянова приключи с 8 точки.

Виолета Григорова бе най-резултатна за Септември 97 с 14 точки. Валентина Веселинова бе много полезна и оформи дабъл-дабъл – 11 точки и 11 борби.

Повратна точка: Двата отбора се бориха до последно под двата ринга, като Септември 97 приключи с минимално предимство – 40 срещу 38 борби за съперника. Левски обаче показа по-точен мерник в стрелбата от игра – 43% срещу  36% за гостенките.

И още: Освен мача, Септември 97 загуби и една от най-добрите си състезателки – капитанът Константина Какогиани. Младата баскетболистка се контузи в средата на първата четвърт, съобщават от родната федерация.

Какво предстои: На 6 декември Септември 97 приема НСА, а пет дни по-късно Левски гостува на Шампион 2006.