Какво се случи: Панатинайкос спечели петия си пореден мач в Евролигата с 82:71 като домакин на Уникаха Малага в Атина. Успехът изстреля гърците на трето място във временното подреждане с баланс от 7-3, докато испанците задълбаха с четвърта поредна и общо седма загуба.

Най-добри: Джеймс Гист блесна с дабъл-дабъл от 17 точки и 11 борби, докато Ник Калатес се разписа с двойни показатели от 16 точки и впечатляващите 12 асистенции. Кей Си Ривърс наниза 15 точки, Никос Папас добави 11, 10 от които дошли в заключителната четвърт.

Неманя Недович вкара 16 за тима от Малага, Карлос Суарес го последва с 14, а Драган Милосавлевич остана с 12.

Повратна точка: Двата тима си разменяха водачеството многократно във встъпителните три части, преди Ник Калатес и Никос Папас да кажат тежката си дума. Уникаха доминираше на няколко пъти след завръщане от съблекалните, но 7 тройки на ПАО не оставиха голям избор на гостите, освен да догонват.