Какво предстои: Фенербахче си осигури седма победа в Евролигата през този сезон. Селекцията на легендата Желко Обрадович подчини Баскония с 83:69 като гост в мач от 10 кръг в турнира на богатите. Първенецът в надпреварата има на сметката си и 3 загуби, докато испанците са с баланс от 4-6.

Най-добри: Джеймс Нюнъли завърши с 16 точки за Фенербахче. Костас Слукас добави 14 и 6 асистенции. Луиджи Датоме се отчете с 12 точки и 5 борби.

Торнике Шенгелия бе най-резултатен за Баскония с 13 точки. С по 10 останаха Родриг Бебуа, Марселиньо Уертас и Янис Тима

Повратна точка: Домакините удържаха съперника си през първото полувреме, като се оттеглиха на почивката с пасив от 4 точки за 37:41. След паузата турският първенец нанесе своя удар, като увеличи аванса си до 15 точки и връщане назад нямаше.

Какво предстои: На 8 декември Фенербахче гостува на Барселона на Александър Везенков, а ден по-рано Баскония приема Уникаха Малага.