Какво се случи: Шампион 2006 спечели за трети път в женската А група този сезон. В зала “Румен Пейчев” селекцията на Лъчезар Коцев се наложи над Септември 97 със 79:68 в отложен мач от 5 кръг в шампионата при дамите. Шампион 2006 има в актива си и 2 загуби, което му отрежда трето място във временното класиране, докато съперникът му е четвърти с баланс от 1-4.

Най-добри: Деница Петрова се представи силно и остави на сметката на Шампион 2006 25 точки, 5 борби и 9 откраднати топки за 40 минути на паркета. При стрелбата си тя бе 8/11 от средно разстояние, 1/4 от тройката и 6/8 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От нейните съотборнички Цветелина Димитрова се включи от пейката със 17. Елена Димова се разписа с 16 точки и 9 борби. Калина Иванова приключи с 12.

Константина Какогиани бе най-резултатна за Септември 97 с 23 точки, 4 борби, 5 асистенции и 5 откраднати топки. Анна-Славина Славчева и Михаела Петрова останаха с по 17.

Повратна точка: Домакините доминираха под двата ринга, като грабнаха 46 срещу 43 за Септември 97. Освен това Шампион 2006 показа и по-точен мерник при стрелбата си от средно-далечно разстояние – 48% срещу 37% за гостенките.

Какво предстои: На 2 декември Шампион 2006 гостува на Монтана 2003, а два дни по-късно Септември 97 ще играе срещу Левски.