Какво се случи: Хасково 2012 постигна четвърта поредна победа в женското ни първенство през този сезон. В своята зала “Дружба” отборът на Елена Станкова се наложи над Берое със 74:68 в мач от регион Изток. Шампионките продължават без загуба, докато старозагорки са с баланс от 3-1.

Най-добри: Милена Томова свърши доста работа за Хасково 2012 и оформи дабъл-дабъл от 25 точки и 14 борби. Капитанът Зорница Костовa я последва с 20 и 10 борби. Виолина Кочева реализира 15 точки.

Теодора Динева също стигна до двойните показатели, но за Берое след 16 точки и 13 борби. Гергана Иванова остана с 14, 8 борби и 5 асистенции.

Повратна точка: След 20 минути игра на таблото в зала “Дружба” бе изписано равенство за 41:41, но след паузата момичетата на Елена Станкова стигнаха до аванс от 9 точки, които се оказаха достатъчни за крайния успех.

Какво предстои: На 2 декември Хасково 2012 приема Черно море Одесос, а Берое гостува на Рилски спортист.