Какво се случи: Фенербахче мина през иглени уши, но изкова победа над Химки със 71:67 като домакин в Истанбул в мач от 9 кръг на редовния сезон на Евролигата. Настоящите властелини на Стария континент се утвърдиха на трето място в класирането (6-3), а за тях това бе и четвърти триумф в последните пет двубоя.

Най-добри: Джеймс Нънали наказа руснаците с 20 точки, Брад Уонамейкър отбеляза 16, а Луджи Датоме 14 за звездната селекция на легендата Желко Обрадович. За Химки Алексей Швед държеше здраво диригентската палка с 21 точки, но не получи достатъчно подкрепа от съотборниците си.

Повратна точка: Срещата вървеше кош за кош, но всичко се реши в последната минута, когато Уонамейкър не трепна на три пъти от линията за изпълнение на наказателни удари и сложи точка на спора.

Какво предстои: Фенербахче гостува на испанския шампион Баскония на 30 ноември, а Химки е домакин на Бамберг.