Какво се случи: Барселона прекъсна серията си от две поредни загуби в Евролигата след като се наложи над Валенсия с 89:71 у дома в първия сблъсък помежду им в турнира на богатите. Каталунците вече са с баланс от 3-5, колкото имат и “оранжевите”.

И още: Упорството на треньора на Барселона да пусне в игра Александър Везенков вече учудва всичко живо в Испания и в Европа, та чак отвъд океана. Крилото не намери място в състава на отбора си за шести пореден път, след като не бе включен и в срещите срещу Олимпиакос, Анадолу Ефес и Брозе Бамберг в Евролигата и срещу Билбао и Реал Мадрид в испанската ACB лига.

Най-добри: Томас Юртел завърши с 14 точки за победителите. Адриен Моерман добави 13 и 4 борби. Кевин Серафин се разписа с 12 точки.

Тибор Плайс бе най-резултатен за Валенсия с 13 точки и 7 борби. Уил Томас и Ерик Грийн останаха с по 10.

Повратна точка: След кошмара в Бамберг, Барселона показа друго лице, като приключи първото полувреме с 9 тройки от 16 опита и вкара 50 точки срещу 32 на съперника, което изигра решаваща роля за следващите 20 минути. Домакините завършиха с повече асистенции (23) и борби (35).