Какво се случи: Историческа нощ за Ник Калатес, който през лятото тренира с треньора по кондиционна подготовка на най-добрия ни български баскетболист Александър Везенков - Джеф Игуера в САЩ. Историческа нощ и за Панатинайкос, който записа третата си поредна победа в Евролигата с драматичното 82:81 като гост на Анадолу Ефес в „Синан Ердем“.

Най-добри: Една-единствена борба не достигна изключителното представяне на Калатес тази вечер да завърши с трипъл-дабъл. 29 точки, 13 от които в четвъртата част, 10 асистенции и 9 овладени отскочили под двата ринга топки, за да фиксира баланса на ПАО на 5 успеха и 3 загуби в най-силния клубен турнир на Стария континент.

Повратна точка: Изходът бе решен в заключителните 11 секунди, когато топката бе притежание на домакините. Джеймс Гист блокира стрелба на Ерик Маккълъм, за да подпечата щастливата развръзка за гърците.