Какво се случи: Баскония нанесе най-тежкото поражение на Реал Мадрид в историята на Евролигата, след като го удари със 105:75 у дома в двубой от 7 кръг в турнира на богатите. Това бе втора победа за селекцията на Педро Мартинес в последните й три мача в надпреварата през този сезон.

Най-добри: Родриг Бобуа поведе колоната на реализаторите за Баскония с 15 точки. Марселиньо Уертас добави 13 и 6 асистенции. Джейсън Грейнджър наниза 12, а Мат Дженинг отбеляза 11 точки.

Лука Дончич отново бе над всички за Реал Мадрид с 18 точки. Центърът Уолтър Таварес дебютира в турнира с 10 и 7 борби.

Повратна точка: Домакините направиха серия от 19-0, за да поведат с 27:5 след шест минути и половина игра. По време на двубоя мадридчани успяха да намалят пасива си до 14 точки, но Баскония не остави нещата така и през последната четвърт стигна до най-големия си аванс от 33 точки.

Какво предстои: На 16 ноември Реал Мадрид приема Уникаха Малага, а Баскония гостува на Жалгирис.