Какво се случи: Анадолу Ефес изкова втора поредна победа в Евролигата през този сезон. В “Менора Мивтахим Арена” селекцията на Велимир Перасович взе скалпа на Макаби Тел Авив след 92:72 като гост в мач от 7 кръг в турнира на богатите. Ефес има в актива си и 5 загуби, докато израелците са с баланс от 4-3.

Най-добри: Американецът Ерик МакКалъм избухна с рекордните в кариерата си в Евролигата 31 точки за победителите, като бе 8/11 от тройката. Освен това гардът допълни сметката си с 4 борби, 3 асистенции, 1 открадната топка и чадър за 28 минути.

От неговите съотборници Владимир Щимац се разписа с 15 плюс 13 борби. Крунослав Симон реализира 11 точки.

Пиер Джаксън бе най-резултатен за Макаби Тел Авив с 20 точки. Джона Боудън остана с 12 и 8 борби.

Повратна точка: В средата на последната четвърт с няколко успешни наказателни удари и няколко тройки Ерик МакКалъм изведе Анадолу Ефес до 81:70. До края на срещата ситуацията на паркета не се промени, а разликата в полза на гостите стигна до 20 точки.

Какво предстои: На 16 ноември Макаби Тел Авив гостува на Химки, а Анадолу Ефес приема Панатинайкос.