"Просто имах нужда от прилив на енергия. Знаех, че ако си разменим няколко думи с него, това ще ме вбеси."

Думите са на Кевин Дюрант, който си изпроси техническо нарушение при категоричната победа на Голдън Стейт над Филаделфия със 135:114 като гост. И са отправени под адрес на главния му дразнител в двубоя Джоел Ембийд. 213-сантиметровият камерунец е известен в НБА с голямата си уста и е всепризнат майстор на trash talk-a.

"Той обича trash talk-a. Бива си го", каза Дюрант, а двамата с него получиха двойно техническо в четвъртия период от срещата за епизода на размяната на любезности.

Окрилен от нарочно потърсения прилив на енергия и жаден за игра след като пропусна един мач на Уориърс поради контузия в крака, Кевин Дюрант избухна с 29 точки за 28 минути. Клей Томпсън добави 23, а Стеф Къри - 22. като не му достигна една асистенция за дабъл-дабъл. За Филаделфия Джоел Ембийд остана с 12 точки.